СЛОБОДНА ЗОНА, Виница

Vrsta dogadjaja: 
Festival

Datum: 
Friday, August 30, 2019 – 17:30

Градскиот парк, Виница

По повод 75 години од ослободувањето на градот од фашизмот, а во рамките на повеќедневната манифестација ВИНИЦА – СЛОБОДЕН ГРАД, со почеток од 20:00 часот во градскиот парк во Виница ќе се одржи музичкиот фестивал  СЛОБОДНА ЗОНА на кој ќе настапат следниве музички групи:

Александар Велики – Скопје
Дактили – Струмица
КИ – Куманово
ПМГ Колектив – Скопје
Пука козметика – Скопје
Роботек – Скопје

Во 17:30 часот ќе бидат промовирани книгите „Македонска дискографија – Винили (1958 – 2019)“ и „Македонска рок енциклопедија (1963 – 2018)“, енциклопедиски дела на авторот Тошо Филиповски, а во издание на Corpus delicti records.

Fb event

Source: Портал за културу Југоисточне Европе SEEcult.org (http://www.seecult.org)

Подели:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Translate »