21. Festival nitratnog filma, BG

Vrsta dogadjaja: 
Festival

Datum: 
Thursday, June 6, 2019 – 19:00

21. FESTIVAL NITRATNOG FILMA: 70 FILMOVA ZA 70 GODINA (6-16.6.2018.) Beograd

 

6.6.

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

19.00 Svečanost povodom Dana Kinoteke (70 godina) i dodela Zlatnog pečata

 

20.00 Svečano otvaranje 21. Festivala nitratnog filma

 

SLOBODAN JOVANOVIĆ (cca 1930-1935, 3’)

 

LUJO VAJSMAN SVIRA (1940, 4’)

r/dir: Miodrag Mika Đorđević

 

DRUGA STRANA VETRA / THE OTHER SIDE OF THE WIND (US, 2018, 122’)

r/dir: Orson Welles

 

 

 

7.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

16.00 BERBA GROŽĐA U OKOLINI NIŠA (cca 1930-1935, 5’)

 

LJUBIMAC BR. 13 / MILJENIK BR. 13 / LJUBIMEC 13 (BG, 1958, 89’)

r/dir: Vladimir Jančev

ul/cast: Apostol Karamitev, Ginka Stančeva

 

18.00 RESTORAN – KUPATILO SMILJEVO U BEOGRADU  (cca 1928-1933, 6’)

 

TAJNA VEČERA / L’ULTIMA CENA (IT, 1948, ‘76)

r/dir: Luigi M. Giachino

ul/cast: Bruno Barnabo, Gino Del Signore

 

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

20.00 GECA KON (cca 1930-1935, 2’)

 

ADELHAJD / ADELHEID (CS, 1969, 99’)

r/dir: František Vlačil

ul/cast: Petr Čepek, Emma Černa

 

22.00 DRUGA STRANA VETRA / THE OTHER SIDE OF THE WIND (US, 2018, 122’)

r/dir: Orson Welles

 

 

 

8.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

17.00 EKSPEDICIJA ROALDA AMUNDSENA NA JUŽNI POL / FRAMOVA POLARNA EKSPEDICIJA NA JUŽNI POL (1910-1912) / FRAM’S SOUTH POLAR EXPEDITION (1910-1912) (NO, 1912, 21’)

r/dir: Roald Amundsen

 

SAMO JEDAN ŽIVOT – PRIČA O FRIDTJOFU NANSENU / BARE ET LIV – HISTORIEN OM FRIDTJOF NANSEN (NO/SU,1968, 89’)

ul/cast: Knut Wigert, Veslemoy Haslund

 

19.00 Program filmova o Srbiji i Jugoslaviji / The film program on Serbia and Yugoslavia

RAT 1914/1915/1916: SRPSKA VOJSKA NASTAVLJA PUT U OTADŽBINU / GUERRE 1914/1915/1916: L’ARMEE SERBE REPREND LE CHEMIN DE LA PATRIE (FR,1916, 4,30’)

pp/pc: Chambre syndicale francaise de la cinématographie

 

POBEDA ISTOČNE ARMIJE / VICTOIRE DECISIVE DE L’ARMEE D’ORIENT (FR, 1918, 17’)

pp/pc: Section cinematographique de l’armee

 

JUGOSLAVIJA / YUGOSLAVIA (FR, CC 1926, 19’)

pp/pc: Paris Consortium cinema

 

OD SAVE DO VARDARA / DE LA SAVE AU VARDAR (BE, 1931, 30’)

 

SKOPLJE 30. MARTA 1941. / PROSLAVA OSLOBOĐENJA SKOPLJA (JUG, 1941, 3’)

 

SVEČANA POSETA NJ.V. KRALJA ALEKSANDRA I I NJ. V. KRALJICE MARIJE CRNOJ GORI I DALMACIJI (JUG, 1925, 42’)

 

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

21.15 MALOMBRA / SABLAST (IT, 1942, 135’)

r/dir: Mario Soldati

ul/cast: Isa Miranda, Andrea Checchi

 

 

 

9.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

17.00 SPLIT  (1933, 7’)

 

STVARANJE SERPENTINA / CREATION DE LA SERPENTINE (FR, 1908, 2’)

r/dir: Segundo de Chomon

ul/cast: Loie Fuller, Max Linder

 

BEČKA SLIKA BROJ 1. / WIENER BILDERBOGEN NR. 1 (AT, 1925, 5’)

r/dir: Luis Seel

 

MANDARIN / DER MANDARIN (AT, 1918, 61’)

r/dir: Fritz Freisler

ul/cast: Harry Walden, Karl Götz

 

19.00 ISIDORA SEKULIĆ – IZLET NA STRAŽILOVO (cca 1928-1932, 2’)

 

MEANDRI / MEANDRE (RO, 1966, 90’)

r/dir: Mircea Saucan

ul/cast: Margareta Pogonat, Mihai Paladescu

 

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

21.00 FADO, ISTORIJA JEDNE PEVAČICE / FADO, HISTORIA D’UMA CANTADEIRA (PT, 1948, 108’)

r/dir: Perdigao Queiroga

ul/cast: Amalia Rodrigues, Virgilio Teixeira

 

 

 

10.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

17.00 OSVEĆENJE RUSKE SPOMEN KOSTURNICE NA NOVOM GROBLJU U BEOGRADU (1935, 3’)

 

ROBIJA / U STAROM SIBIRU / KATORGA (SU, 1928, 67’)

r/dir: Julij Rajzman

ul/cast: Andrej Žilinski, Pavel Tamm

 

19.00 TRKE NA HIPODROMU (cca 1934-1938, 1’)

 

NEKA DŽORDŽ TO UČINI! / LET GEORGE DO IT! (GB, 1940, 82‘)

r/dir: Marcel Varnel

ul/cast: George Formby, Phyllis Calvert

 

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

21.00 STARI ZAKON / DAS ALTE GESETZ (GE, 1923, 107‘)

r/dir: Ewald Andre Dupont

ul/cast: Ernst Deutsch,

Henny Porten

 

 

 

11.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

17.00

SAHRANA VOJVODE STEPE STEPANOVIĆA (1929, 3’) (uz klavirsku pratnju)

 

LASE MANSON IZ SKANA / NEUMORNA SRCA / LASSE MÅNSSON FRA SKAANE (DK, 1923, ‘79)

r/dir: Anders Wilhelm Sandberg

ul/cast: Poul Reumert, Frederik Jacobsen

 

19.00 TAJNA ABEA X / IZA OLTARA / DAS GEHEIMNIS DES ABBE X (GE, 1927, 97’)

r/dir: Wilhelm Dieterle

ul/cast: Wilhelm Dieterle, Marcella Albani

 

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

21.00 ČUDOVIŠTA / I MOSTRI (IT, 1963, 121’)

r/dir: Dino Risi

ul/cast: Ugo Tognazzi, Vittorio Gassman

 

I MOSTRI: (epizode koje nisu ušle u film)

IL CERBERO DOMESTICO (4’)

L’ATTORE (30’)

 

 

 

12.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

17.00 KOŠTANA  (cca 1928-1932, 2’)

 

|| Program filmova Morisa Marioa / Maurice Mariaud film program

SUMRAK SRCA / LE CREPUSCULE DU COEUR (FR, 1916, ‘38)

r/dir: Maurice Mariaud

ul/cast: Berthe Jalabert, Yvonne Mario,

 

GALEBOVI / LES MOUETTES (FR, 1917, 48’)

r/dir: Maurice Mariaud

ul/cast: Paul Vermoyal, Yvonne Sergyl

 

19.00 DRAGOLJUB ALEKSIĆ NA AERO-MITINGU (cca 1935-1938, 1’)

 

NEBO / OURANOS (GR, 1962, 87’)

r/dir: Takis Kanellopoulos

ul/cast: Aimilia Pitta, Takis Emmanouil

 

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

21.00 SAHRANA PATRIJARHA DIMITRIJA (1930, 2’)

 

ZABRANJENI RAJ / FORBIDDEN PARADISE (US, 1924, 83‘)

r/dir: Ernst Lubitsch

ul/cast: Pola Negri, Rod La Rocque

 

 

 

13.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

17.00 TAJANSTVENE DUBINE / GEHEIMNISVOLLE TIEFE (AT, 1949, 104‘)

r/dir: Georg Wilhelm Pabst

ul/cast: Paul Hubschmid, Ilse Werner

 

19.00 IZGRADNJA PANČEVAČKOG MOSTA (1928-1935, 7’)

 

|| Program ranih filmova iz Švedskog filmskog instituta / Early film program from the Swedish film institute

KAKO PREVARITI CARINIKE / ŠVERC NA GRANICI / COMMENT ON FRAUDE A LA FRONTIERE (FR, 1908, 9’)

RUT I BOAZ / RUTH ET BOAZ (FR, 1910, 10’)

FATALNA RUKA / THE FATAL HAND (GB, 1907, 6’)

IZLET U JARUGE EDMUND KLANA U ŠVAJCARSKOJ SAKSONIJI / EXCURSION DANS LA RAVINE D’EDMUNDS KLAMM EN SUISSE SAXONNE (GE, 1911, 5’)

KALINO POKUŠAVA DA IZVRŠI SAMOUBISTVO / CALINO VEUT SE SUICIDER (FR, 1910, 6’)

ĐAVOLSKI PLAMENOVI / LES FLAMMES DIABOLIQUES (FR, 1907, 4’)

LUKSOR I TEBA / LOUQSOR ET THEBES (FR, 1911, 5’)

ASTROLOG / L’ASTROLOGUE (FR, 1907, 3’)

RAD ŽAKA SERVALA / L’OUEVRE DE JACQUES SERVAL (FR, 1909, 11’)

 

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

21.00 IZLET U PANČEVO O DUHOVIMA (1939, kolor, 2’)

 

OSENIN SUNOVRAT / OSEN I NJEN PAD / ORIZURU OSEN (JP, 1935, 90’)

r/dir: Kenji Mizoguchi

ul/cast: Isuzu Yamada, Daijiro Natsukawa

 

 

 

14.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

16.00 PRENOS POSMRTNIH OSTATAKA BRANILACA BEOGRADA NA NOVO GROBLJE (1934, 1’)

 

PERIKA / DIE PERÜCKE (GE, 1925, 100’)

r/dir: Berthold Viertel

ul/cast: Otto Gebuhr, Jenny Hasselqvist

 

18.00 GODIŠNJICA REVOLUCIJE / GODOVŠČINA REVOLJUCJII (SU, 1918, 121’)

r/dir: Dziga Vertov

 

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

21.00 JADI ZABRANJENOG GRADA / TAJNE DINASTIJE ĆING / QING GONG MI SHI (CN, 1948, 120’)

r/dir: Shilin Zhu

ul/cast: Ping Chang, Po Hung

 

 

 

15.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

15.00 MUŠKARAC U NAŠOJ KUĆI / FI BAYTINA RAGOUL (EG, 1960, 160’)

r/dir: Henry Barakat

ul/cast: Omar Sharif, Hassan Youssef

 

18.00 SAHRANA KRALJA ALEKSANDRA (1934, 2’)

 

POZAJMLJENI ZAMAK / POSUĐENI ZAMAK / A KOLCSONKERT KASTELY (HU, 1937, 85’)

r/dir: Laszlo Vajda

ul/cast: Gyula Kabos, Klari Tolnay

 

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

20.00 VOJNO SKIJAŠKO PRVENSTVO NA JAHORINI (cca 1935-1937, 7’)

 

ŽIVOT U SENKAMA / ŽIVOT KROZ SENKE / VIDA EN SOMBRAS (ES, 1949, 77‘)

r/dir: Lorenzo Llobet Gracia

ul/cast: Fernando Fernán Gómez,

MarIa Dolores Pradera

 

21.30 DEČJI ČETNIČKI ODRED (cca 1942-1944, 2’)

 

TAJNE / SECRETS (US, 1924, 90’)

r/dir: Frank Borzage

ul/cast: Norma Talmadge, Patterson Dial

 

 

 

16.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

15.00 TIJAO MEDONJO – NAPAD NA POŠTANSKI VOZ / TIAO MEDONHO – ASSALTO AO TREM PAGADOR (BR, 1962, 99’)

r/dir: Roberto Farias

ul/cast: Eliezer Gomes, Reginaldo Faria

 

17.00 ZAPAD / L’OCCIDENT (FR, 1928, 120’)

r/dir: Henri Fescourt

ul/cast: Claudia Victrix, Andrée Rolane

 

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

19.30 HAZARDERI / LUDACI / SZALENCY (PL, 1928, 135‘)

r/dir: Leonard Buczkowski

ul/cast: Marian Czauski, Irena Gawecka

 

22.00 BEOGRAD – CENTAR GRADA (cca 1930-1935, 2’)

 

SVETLA STAROG BRODVEJA / LIGHTS OF OLD BROADWAY (US, 1925, 72’)

r/dir: Monta Bell

ul/cast: Marion Davies, Conrad Nagel

Source: Портал за културу Југоисточне Европе SEEcult.org (http://www.seecult.org)

Подели:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Translate »