9. Gibanica 2019, LJ

Vrsta dogadjaja: 
Festival

Datum: 
Wednesday, February 27, 2019 – 16:30

9. GIBANICA 2019 – bienale sodobne plesne umetnosti (27.2.-2.3.2019.) Ljubljana

 

27.2.

Moderna galerija

Spremljevalni program

16.30 Predstavitev knjižnjih izdaj

SKUPNOST EMANCIPIRANIH TELES: METODOLOGIJE BELEŽENJA SLOVENSKIH AVTORIC SODOBNEGA PLESA 1

uredili: Andreja Kopač in Maja Šorli

izdajatelj: Emanat

knjigo bosta predstavili urednici: Andreja Kopač in Maja Šorli

DAN, NOČ + ČLOVEK = RITEM: ANTOLOGIJA SLOVENSKE SODOBNOPLESNE PUBLICISTIKE 1918-1960

izbral in uredil: Rok Vevar

urednica zbirke: Amelia Kraigher

urednik: Gregor Moder

izdajatelji: Maska, zavod za založniško, kulturno in producentsko dejavnost, Nomad Dance Academy Slovenia, Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti

knjigo bo predstavil urednik: Rok Vevar
 

Otvoritveni dogodek

19.00 Umetniško vodenje otvoritve: Andreja Rauch Podrzavnik

TRAJANJE – MINEVANJE in video skica DSPS25
 

Klub Gromka, Metelkova mesto

21.30 Urška Vohar (Matilda Buns): TATOVI PODOB PREDSTAVLJAJO: MATILDA IN NJENE ŽEMLJICE

produkcija: Emanat
 

 

28.2.

 

Cankarjev dom | Klub Lili Novy

11.00 IZOBRAŽEVANJE NA PODROČJU SODOBNEGA PLESA: POTENCIALI IN NUJNI UKREPI – okrugla miza

moderira: Andreja Kopač
 

Center kulture Španski borci

17.00 Jurij Konjar, Andreja Podrzavnik, Jaka Šimenc, Blaž Celarec: ČETRTEK OB PETIH
 

Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana

19.00 Matija Ferlin: STAGING A PLAY: ANTIGONA

produkcija: Emanat
 

Cankarejv dom | Linhartova dvorana

20:30 Žigan Krajnčan, Gašper Kunšek, Jan Krmelj: CHORUS

produkcija: CUK Kino Šiška in Exodos Ljubljana

koprodukcija: Alien Express, Plesna šola Urška, Urban Roof
 

Cankarjev dom | Štihova dvorana

22:00 Urša Sekirnik: RADIO HIT

produkcija: KUD NUM

 

1.3.

 

Cankarjev dom  | Dvorana M3 

11.00 NOVI EKSPRESIONIZMI? TENDENCE V SLOVENSKEM SODOBNEM PLESU – pogovor

Alja Lobnik se bo pogovarja z avtorji predstav Gibanice 2019.

 

Cankarjev dom | Klub Lili Novy

11.00 INSTITUCIONALIZACIJA SODOBNEGA PLESA: NADALJNI KORAKI – okrugla miza

moderira: Pia Brezavšček

 

Plesni teater Ljubljana

16:00 Ana Romih in Beno Novak: KONCERT TELESA

produkcija: KUD Qulenium Ljubljana
 

16:00 Veronika Valdes: ZAKLENJENO

produkcija: JSKD in Plesni studio Intakt

Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana

18:00 Marko Mandić, Leja Jurišić, Bojan Jablanovec, Semira Osmanagić: SKUPAJ

produkcija:Pekinpah in Via Negativa

kKoprodukcija: CUK Kino Šiška
 

 

2.3.

Cankarjev dom | Linhartova dvorana 

16.00 Snježana Premuš, Rok Vevar: POIESIS SEBSTVA 

produkcija: Zavod Federacija Ljubljana

koprodukcija: Bunker, Ljubljana

rezidenca 2016: Tanzfabrik Berlin

Plesni teater Ljubljana

18.00 Maša Kagao Knez: KONCERT ZA MAM

produkcija: Studio 25 

Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana

20.00 Irena Tomažin Zagoričnik: MES(T)O GLASU

produkcija: Emanat

koprodukcija: Sploh

partner: Bunker/SMEEL

21.30 SLOVESNA PODELITEV NAGRAD GIBANICE 2019 IN NAGRAD KSENIJE HRIBAR

Source: Портал за културу Југоисточне Европе SEEcult.org (http://www.seecult.org)

Подели:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Translate »