26. Alternative film/video 2018, BG

Vrsta dogadjaja: 
Festival

Dom kulture Studentski grad, Beograd

Datum: 
Wednesday, December 12, 2018 – 15:00

26. ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2018: KOLEKTIVizam (12-16.12.2018.)

 

12.12.

 

15:00 ŠKOLA ANGAŽOVANOG KINA / THE SCHOOL OF ENGAGED CINEMA – predstavljanje platformе za kolektivni rad i razmenu znanja / presenting the platform for collective work and knowledge exchange

 

17:00 REMEMBERING IF STAF / SEĆANJE NA IF STAF – filmovi sa festivala IF STAF (1970-1974) / films from the IF STAF festival (1970-1974)

 

19:00 MARTA JELENA GLIŠIĆ (1980): LAYERS OF SELF – izložba / exhibition (12-19.12.2018.)

 

19:30 SLIKE IZ FILMA KOJI NEDOSTAJE: OBEĆANJA NOVE FORME / STILLS FROM A FILM THAT IS MISSING: PROMISES OF A NEW FORM – Istorija kino-klubova u Tunisu / Cine-clubs history in Tunisia – izložba / exhibition (12-19.12.2018.)

kustosi: Maria Iorio & Raphaël Cuomo (Švajcarska)

 

20:00 Otvaranje festivala / Festival opening

Takmičarski program #1 / Competition program #1 (88 min)

R_ don’t give an inch, Anne-Marie Bouchard (Canada, 2014, digital, 9’42)

Running in Circles, Ei Toshinari & Duy Nguyen (USA / Japan, 2018, digital, 4’20)

Urban Sculptures, Di Hu (China, 2017, digital, 6’15)

Community, Maja Hodošček (Slovenia, 2017, digital, 9’22)

Field of Infinity, Guli Silberstein (UK, 2018, digital, 5’22)

Scipio’s Elephants, David Pantaleón, Pilar Aldea (Spain, 2018, digital, 5’49)

Frequencies, Thomas Peeters (Belgium, 2018, digital, 12’50)

July, Ian Menoyot (France, 2017, digital, 2’25)

Manus x Machina x Moralia, Igor Simic (Serbia, 2018, digital, 8’50)

DizzyMess, Vivian Ostrovsky (USA, 2017, digital, 7’43)

A bar on Majorca, Marian Mayland (Germany, 2017, digital, 15’)

 

21:30 SO COOKIE – koncert/concert

 

 

13.12.

 

11:00 Radionica/Workshop: Virtuelni film / Cinematic VR

mentori / mentors: Antonio Giacomin Fluido & Massimilano Borghesi

 

15.00 FILMSKE I VIDEO PRAKSE U REGIONU VOJVODINE / FILM AND VIDEO PRACTICES IN THE REGION OF VOJVODINA – izbor iz kolekcije Muzeja savremene umetnosti Vojvodine, Novi Sad / selected from the Museum of Contemporary Art Vojvodina’s collection

kustos / curated by: Gordana Nikolić + Q&A / razgovor sa kustoskinjom

 

17:00 IMAGES CONTRE NATURE (ICN): ALL WE NEED

kustosi / curated by: Hélène Bez, Claude Ciccolella + Q&A / razgovor sa kustosima

 

19:00 Takmičarski program #2 / Competition program #2 (87 min)

Gede Vizyon, Jefferson Kielwagen, Jean-Daniel Lafontant, Marcos Serafim and Steevens Simeon (Haiti and Brazil, 2018, digital, 15’)

3 Dreams of Horses, Mike Hoolboom (Canada, 2018, digital, 5’30)

Mixed Signals, Courtney Stephens (USA, 2018, digital, 8’45)

Traces:Birds, Jean-Michel ROLLAND (France, 2018, digital 1’00)

Trenodija za žrtve Hirošime, Zorko Sirotić (Croatia, 2018, digital, 9’50)

Instructions for making a film in an underdeveloped country, M. Dianela Torres (México, 2016, digital, 3’23)

Digital Trauma (And the Crystal Image), María Molina Peiró (Netherlands and Spain, 2018, digital, 8’10)

An Infinite Loop for Resistance, M. Woods (USA, 2017, digital, 5’41)

Unamerica – Relocating memories, Luise Schrroeder (Germany, 2018, digital, 16’31)

Empire Valey, Ryan Ermacora (Canada, 2018, digital, 13’)

 

21:00 WEIGHTLESS PRESENT / BESTEŽINSKA SADAŠNJOST – films by militant audiovisual collective los Ingravidos from Mexico / Filmovi militantnog audiovizuelnog kolektiva Los Ingravidos iz Meksika

kustos / curated by: Almudena Escobar López + Q&A / razgovor sa kustoskinjom

 

 

14.12.

 

10:00 7. Alternative film/video istraživački forum / 7 th Alternative Film/Video Research Forum: INTERNATIONAL KINO CLUB HISTORIES / MEĐUNARODNE ISTORIJE KINO-KLUBOVA

 

11:00 Radionica/ Workshop: Virtuelni film / Cinematic VR

mentori / mentors: Antonio Giacomin Fluido & Massimilano Borghesi

 

15:00 BEYOND CINEMA / S ONE STRANE FILMA – underground film and media of the 1960s and early 1970s in Austria / podzemni film i mediji 1960-ih i 1970-ih u Austriji

kustos / curated by: Gerald Weber + Q&A / razgovor sa kustosom

 

17:00 Regional currents / Regionalni tokovi: South by Southeast / Jug-Jugoistok

About Eye Around, Miloš Peškir, Serbia, 2018, 2 min

Brief Conversation About the D Word, Teona Galgoțiu, Romania, 2017, 14 min

I Know, Jovana Ikonic, Serbia, 2018, 5 min

A Gentle Breeze Passed Over Us, Pinar Ogrenci, Turkey, 2017, 5 min

The Silent Spring Seahorse, Bori Mate, Hungary, 2018, 8 min

What Time is Made Of, Diana Vidrascu, Romania/France, 2017, 10 min

Reassemble, Pleurad Xhafa, Albania, 2017, 7 min

Ships Still Don’t Come Ashore, Ivan Ramljak, Croatia, 2017, 3 min

 

19:00 Takmičarski program #3 / Competition program #3 (85 min)

1440 fotograms: Focus Puller, Tara Najd Ahmadi, Jurij Meden, Davorin Marc (Slovenia, 2017, 35mm, 1’00)

Transposition, Igor Toholj (Serbia, 5:25, digital)

Bottom of 6th Expos vs Mets July 3, 1973, Allan Brown (Canada, 2018, digital, 13’13)

How Flowers Never Became a Food Group, Charlotte Clermont and Alain Lefebvre (Canada, 2017, digital, 4’44)

Marilyn Monroe Wants to Speak With Warhol, Christian Flores (Spain, 2018, digital, 3’26)

Speech, Steve Hawley (UK, 2018, digital, 8’30)

It’s shit, Yves-Marie Mahé (France, 2018, digital, 4’)

the_other_images, Iris Blauensteiner (Austria, 2018, digital, 17’)

Pivot, Maki Satake (Japan, 2017, digital, 6’)

Confluence, Benjamin & Stefan Ramírez Pérez (Germany / Netherlands / Serbia, 2018, digital, 20’)

 

21:00 KRATKI FILMOVI SKOTA BARLIJA / SCOTT BARLEY’S SHORT FILMS + Q&A / razgovor sa autorom

 

22:30 SAN IMA SVOJU KUĆU / SLEEP HAS HER HOUSE (2017, 90’)

Scott Barley

 

 

15.12.

 

11:00 KOLEKTIVizam / COLLECTIVism – okrugli sto / round table discussion

 

11:00 Radionica/ Workshop: Virtuelni film / Cinematic VR

mentori / mentors: Antonio Giacomin Fluido & Massimilano Borghesi

 

15:00 BLACK AND IN COLOR / CRNO I U BOJI – Yugoslav 1970‘s re-selected from the archive of the International Short Film Festival Oberhausen / Jugoslovenski filmovi 1970-ih re-izabrani iz arhiva Oberhauzena

kustos / curated by: Tobias Haring + Q&A / razgovor sa kustosom

 

17.00 Regional currents / Regionalni tokovi: South by Southeast / Jug-Jugoistok

Welcome, Davorin Marc, Slovenia, 2017, 3 min

Breaking Stones, Armando Lulaj, Albania, 2017, 10 min

Intermezzo, Sasa Petrovic, Serbia, 2018, 5 min

if you say it forty times, belit sağ, Turkey, 2017, 5 min

Nutrition Fugue, Peter Lichter, Hungary, 2018, 4 min

The Dog Trace, Neno Belchev, Bulgaria, 2018, 11 min

2202m, Irena Paskali, Macedonia, 2018, 3 min

Dokument Parakozmik, Vladislav Knezevic, Croatia, 2018, 19 min

 

19:00 PHANTOM ISLANDS / FANTOMSKA OSTRVA (2018, 86’)

Rouzbeh Rashidi + Q&A / razgovor sa autorom

 

21:00 Dodela nagrada / Awards ceremony

Projekcija filmova sa Liste značajnih ostvarenja festivala / Screening of films from the List of Significant Achievements

 

 

16.12.

 

11:00 DISKUSIJA ŽIRIJA / JURY DISCUSSION – okrugli sto / round table discussion

 

13:00 KINETIK KOLEKTIV ASSEMBLY / OSNIVAČKA SKUPŠTINA – okrugli sto / round table discussion

http://www.alternativefilmvideo.org

Source: Портал за културу Југоисточне Европе SEEcult.org (http://www.seecult.org)

Подели:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Translate »