CoFestival, LJ

Vrsta dogadjaja: 
Festival

Datum: 
Friday, November 23, 2018 – 20:00

CoFestival – mednarodni festival sodobnega plesa (23-29.11.2018.) Ljubljana/Zagreb

 

23.11.

 

Kino Šiška, Katedrala

20.00 Otvoritev CoFestivala
Christos Papadopoulos: Opus (2016) – plesna predstava

 

Kino Šiška, Komuna
22.00 Ana Dubljević, Darja Janošević & Marko Milić: Koreoerotikon (Choreoeroticon, 2016) – plesna predstava

 

Kino Šiška, preddverje
BADco.: Časovne bombe (Time Bombs, 2018) – instalacija (23-28.11.2018.)

 

Kino Šiška, Kamera
12.00-20.00 Dejan Srhoj: Robot Nao (Nao The Robot, 2017) – predstava  (23-28.11.2018.)
 

 

24.11.

 

LGL, preddverje
17.00 Rok Vevar: Koreografski opus Lucinde Childs in njegov umetniški kontekst (The Works of Lucinda Childs and Their Artistic Context) – predavanje
Marko Jenko: Minimalizem in neokonstruktivizem v slovenskem kiparstvu (Minimalism and Neo-constructivism in Modern Slovene Sculpture) – predavanje

 

LGL, Oder pod zvezdami
19.00 Lucinda Childs: Zgodnja dela (Early Works 1963-1978)
Bombažev preplet (Calico Mingling, 1973) – plesni kvartet

Katema (1978) – plesni solo

Rondo vznak (Reclining Rondo, 1975) – plesni trio

Poseben kolut (Particular Reel, 1973) – plesni solo

 

Kino Šiška, Komuna
21.00 Marko Milić: Lumi (2016) – intermedijska performativna predstava

 

 

25.11.

 

MSUM
12.00 Dance On Pass On Dream On – srečanje partnerjev in predstavitev rezultatov projekta

 

Španski borci
18.00 Rabih Mroué / Dance On Ensemble: Slon (Elephant, 2018) – plesna predstava
sledila bo predstavitev preteklosti in prihodnosti ansambla Dance On

 

LGL, Oder pod zvezdami
20.00 Lucinda Childs: Zgodnja dela (Early Works 1963-1978)
Razvedrilo (Pastime, 1963) – plesni solo

Inkarnat (Carnation, 1964) – plesni solo

Muzejski eksponat (Museum Piece, 1965) – plesni solo

Bombažev preplet (Calico Mingling, 1973, rež. Babette Mangolte) – plesni film

Katema (1978, rež. Eric Franck) – plesni film

 

 

26.11.

 

Kino Šiška, Katedrala
19.00 Gisela Müller & Gebrüder Teichmann: Spet jaz, vendar ne sama (Me Again, But Not Alone 2018) – plesno-glasbena predstava

 

21.00 Rui Horta: Osa (Wasp, 2017) – plesna predstava

 

22.00 Gisela Müller & Rui Horta – pogovor in izmenjava pogledov med umetnikoma

 

 

27.11.

 

MSUM
16.30 Rok Vevar: Dan, noč + človek = ritem: Antologija slovenske sodobnoplesne publicistike 1918-1960 (Day, Night + Man = Rhythm: Anhtology of Slovenian Contemporary Dance Criticism 1918-1960) – predstavitev knjige in pogovor

 

Stara mestna elektrarna – Elektro Ljubljana
19.00 Anna Konjetzky: Odkruški (Chipping, 2014) – plesna predstava

 

Španski borci
21.00 Mala Kline: SONG (2018) – premiera plesne predstave

 

 

28.11.

 

Kino Šiška, Komuna
18.00 Bojana Cvejić: Koreografiranje problemov: Izrazni pojmi v evropskem sodobnem plesu (Choreographing Problems: Expressive Concepts in Contemporary Dance and Performance) – predstavitev knjige in pogovor z avtorico

 

Kino Šiška, Katedrala
20.00 BADco.: Spore (Spores, 2018) – plesna predstava

 

 

29.11.

 

Aksioma
15.00 Odgovornost pogleda (Responsibility of The Gaze) – diskurzivni forum, posvečen hrvaškemu sodobnoplesnemu kolektivu BADco.

 

SMG, spodnja dvorana
20.00 Ana Vujanović & Marta Popivoda / Slovensko mladinsko gledališče: Narodna sprava: Krajine svobode (National Reconciliation: Freedom Landscapes, 2018) – prva postavitev koreografsko-kinematografske instalacije

Source: Портал за културу Југоисточне Европе SEEcult.org (http://www.seecult.org)

Подели:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Translate »